Aktualności

VI Biegu Niepodległości w Białymstoku

We czwartek 10.11.2022, w lesie „Pietrasze” w Białymstoku odbył się „VI Bieg Niepodległości”. Uczestniczyło w nim blisko pięciuset uczestników z podlaskich szkół, w tym uczniowie klas mundurowych. Laureaci zawodów otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy ogrzali się przy ogniskach oraz zjedli ciepły posiłek przy dźwiękach patriotycznych pieśni.
Zawody zorganizowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Białymstoku. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach. Uczniowie klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych mieli do pokonania trasę 1500 metrów, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych dystans 3000 metrów. Jak stwierdzili sami zawodnicy, trasa była wymagająca z licznymi przeszkodami.
Po pokonaniu trasy zawodnicy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach.
Policyjne przedsięwzięcie wpisuje się w obchody Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. Zespół Szkół Akademickich w Łomży zdobył drużynowo 3 miejsce na wyżej wymienionym  VI Biegu Niepodległości.

akun pro thailand