Aktualności

Nadchodzące wydarzenia i dni wolne

Kwiecień w roku szkolnym dla uczniów klas maturalnych to miesiąc wyjątkowy. Niezwykły, ponieważ to właśnie z końcem kwietnia kończą oni swoją naukę w szkołach średnich, której zwieńczeniem będą niewątpliwie egzaminy maturalne rozpoczynające się 4 maja.

Jest to również czas obchodów naszych narodowych świąt. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, potocznie zwanym Świętem Pracy. Następnie, na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku zostało wprowadzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od tamtej pory obchodzony jest 2 maja. Natomiast jednym z najważniejszych wydarzeń z kart historii Polski było uchwalenie drugiej w nowożytnej Europie, a trzeciej na świecie konstytucji. Wydarzenie miało to miejsce 3 maja 1791 roku i uznawane jest za polskie święto państwowe, co oznacza również wolny dzień od pracy.

W związku z tym pamiętamy o tym, aby godnie uczcić te wydarzenia,

dlatego już teraz zapraszamy na szkolne uroczystości,

które odbędą się 29 kwietnia na 5 godzinie lekcyjnej,

oczywiście w formie on-line za pomocą platformy Microsoft Teams.

Autorami tych obchodów będą uczniowie klasy IIA ALO

na czele z wychowawczynią panią Małgorzatą Radlińską.

Poniżej prezentujemy również kalendarz najważniejszych zbliżających się dni dla naszej szkolnej społeczności:

  • 29 kwietnia 11:50 – obchody Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja (on-line),
  • 30 kwietnia – zakończenie roku szkolnego klas maturalnych,
  • 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja – dzień wolny od zajęć dydaktycznych,
  • 4 maja – egzamin maturalny pisemny z języka polskiego,
  • 5 maja – egzamin maturalny pisemny z matematyki,
  • 6 maja – egzamin maturalny pisemny z języka obcego nowożytnego,
  • 7 maja – dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Przypominamy, że ze względu na przeprowadzane egzaminy maturalne w dniach 4-6 maja, nie odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole. Piątek 7 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych ustanowionym przez dyrekcję szkoły.

akun pro thailand