Aktualności

„My z Łomży”. Słów kilka o Hance Bielickiej

MY z ŁOMŻY!

Dziś 105 urodziny wspaniałej śp. Hanki Bielickiej – najbardziej znanej aktorki pochodzącej z Łomży, która urodziła się 9 listopada 1915 roku w Konowce koło Połtawy na Ukrainie. Po I wojnie światowej, w wieku 2,5 lat, zamieszkała w Łomży, gdzie skończyła gimnazjum żeńskie im. Marii Konopnickiej. Mieszkała w Łomży przez prawie cały okres dwudziestolecia międzywojennego, a przez całe życie była silnie związana z miastem.

Mistrzyni monologu, wielka gwiazda estrady i słynna aktorka . Znana z umiejętności trajkotania i szybkiego mówienia. Kochała nakrycia głowy, uwielbiała kapelusze, dlatego też ku jej pamięci w Łomży powstały dwa ronda przypominajcie kolorowe kapelusze, znajdujące się na ulicy Polowej obok Teatru Lalki i Aktora w Łomży, a także Ławeczka Hanki Bielickiej, która znajduje się przy ulicy Farnej przy zbiegu ulic Dwornej i Starego Rynku.

akun pro thailand